Klausos sutrikimai vargina įvairaus amžiaus žmones. Kol vieni „užsidaro į narvelį“, kiti ieško būdų, kaip išgyti. Apie binauralinį girdėjimą ir klausos aparatus pasakoja gydytojas Evaldas Butkus:

– Klausos pablogėjimo dažnumas priklauso nuo amžiaus: apie 30 proc. 60-mečių, apie 60 proc. 70-mečių ir daugiau nei 80 proc. 85 metų ir vyresnių žmonių turi susikalbėjimo problemą dėl klausos sutrikimo. Gerokai rečiau, bet bendravimą apsunkinančių klausos sutrikimų turi ir jauni žmonės.

Paprastai ausies uždegimas yra siejamas su dviem simptomais: ausies skausmu ir pablogėjusia klausa.

Jeigu pasisekė mažiau ir uždegimas komplikavosi, tada prakiurus ausies būgneliui atsiranda išskyrų tekėjimas. Viena dažniausių vaikų prikurtimo priežasčių yra sekrecinis ausies uždegimas. Tai būklė, kai už ausies būgnelio kaupiasi nepūlingi (neinfekuoti) skysčiai, tuo pat metu nesant ausies skausmo, karščiavimo ir kitų negalavimų.

Ilonos Šnarienės straipsnis
„Kol balso neprarandame, tol nesuvokiame jo reikšmės“, — sako otorinolaringologas Evaldas Butkus. Gydytojas perspėja, jog balso aparatą žalojame rėkaudami, netausodami jo mutuojant, vartodami alkoholį, netaisyklingai kalbėdami arba dainuodami, o ypač — rūkydami.

sukurta MobStudio.biz 

į viršų